SK Neslyšících Plzeň, z.s.

Stolní tenis

Mistrovství České republiky 2018 v Českých Budějovicích

62. ročník Mistrovství České republiky družstev a jednotlivců ve stolním tenisu  pro sluchově postižené se konal 14. dubna 2018 v Českých Budějovicích. Organizačně si vzal na starost klub BSKN České Budějovice pod záštitou MŠMT. Kde se mimochodem konaly poprvé v historii.
Hrálo se v hale SK Pedagog České Budějovice, kde byly k dispozici stoly Butterfly a s plastovými míčky Nittaku.
Celkem se přihlásilo 28 hráčů (22 mužů včetně 1 dorostu a 6 žen) z 5 klubů.

Tvořilo se 10 družstev a z nich domácí BSKN České Budějovice (A, B, C), SKN Plzeň (A, B, C), SK Olympia Praha (A, B, C ), a SKN Brno.

Turnaj byl zahájen proslovem vedoucího oddílu stolního tenisu BSKN Českých Budějovic Radimem Minarikem, následován předsedou BSKN České Budějovice Petrem Řečíkovem s vyprávěním historie založení oddílu stolního tenise BSKN Českých Budějovic.
Pak předsedkyně STK Jitka Mazuchová vysvětlila systém hry.

Nejprve byla zahájena soutěž družstev, kde 10 týmů se rozdělilo do dvou skupin, hrálo se systémem každý s každým na dvě vítězství. Nejprve se hrály dvě dvouhry a v případě nerozhodného stavu 1:1 pak rozhodovala čtyřhra. Z každé skupiny postoupily 2 týmy. Z 1. místa se radovala SK Olympia Praha „A“(Matouš Roman a Šlechta Roman), 2. místo si obsadily SKN Plzeň „A“ (Pešek Pavel a Helus Jaroslav) a 3. místo brala SK Olympia Praha „B“(Grym David a Procházka Vít).

Poté byla zahájena na dvou stolech soutěž žen, kde si 6 žen hrály s každými na 4 vítězné sety. Na 1. místě se umístila Jitka Mazuchová (SKN Brno), na 2. místě se obsadila Renata Dudková (SKN Plzeň). Třetí místo si obsadila Jitka Zajacová (BSKN České Budějovice). Po ukončení soutěže družstev byla polední přestávka.
Pak byla rozehrána soutěž mužů, kde byly hráči losováni do šesti skupin dle nasazovacího žebříčku. Ve skupinách se hrálo na 3 vítězné sety a z každé skupiny postupovali ze skupiny první dva hráči do vyřazovacího systému pavouka, kde se hrálo na 4 vítězné sety. Ve finále se nakonec utkali největší favorité Matouš Roman (SK Olympia Praha) a Helus Jaroslav (SKN Plzeň). Mistr ČR 2018 se na konec výhral Matouš Roman (SK Olympia Praha) 4:1 na sety a Helus Jaroslav (SKN Plzeň) skončil tak na 2. místě. A třetí místo obsadili 2 hráči Pešek Pavel (SKN Plzeň) a Šlechta Roman (SK Olympia Praha). Po ukončení zápasů bylo kolem 17:45 hodin vyhlašování výsledků a předání medailí i pohár jednotlivci ženy a muži, kteří se umístili na 1. - 3. místě. Vítězné družstvo dostalo velký putovní pohár. Hráči odcházeli spokojení a nebyly žádné stížnosti.

výsledky (pdf)

Plzeňský pohár 2018

18.r. Turnaj PLZEŇSKÝ POHÁR ve st. tenise dne 17.2.2018

V sobotu 17. února 2018 se konal tradiční Plzeňský pohár jednotlivců neslyšících i slyšících mužů a žen ve stolním tenise ve sportovní hale TJ SOKOL Plzeň V.  v Klášterní ulici. Celkem se stolního tenisu zúčastnilo 22 mužů a 5 žen, z toho 11 slyšících mužů.

Hrálo se od 9 hodin do 15:30 hod.

Muži hráli ve šesti skupinách na tři vítězné sety, z nichž první dva z každé skupiny postoupili do pavouku, kde hráli vyřazovacím způsobem na tři vítězné sety. Třetí a čtvrtý ze základní skupiny hráli o cenu útěchy. Hráli dohromady jak slyšící tak i neslyšící.

Neslyšící ženy hrály jen v jedné skupině na tři vítězné sety.

Ve čtyřhře se hrálo vyřazovacím způsobem na tři vítězné sety. Muži hráli společně se ženami (neslyšící i slyšící).

Neslyšící muži hráli pouze v pavouku na tři vítězné sety.